Figei znova majstrom sveta, Dávidová 2-krát bronzová.

Prvý novembrový víkend sa  konali 44.Majstrovstvá Sveta v športovej chanbare tradične v Tokiu v Japonsku. Zúčastnili sa ich 652 chanbaristov  z celeho sveta. Súťažilo sa v datsotsu (bojove disciplíny) a v kihondose (kata). Slovesko reprezentovali Tibor Figei (reprezentačný tréner)  a Laura Dávidová. Turnaja sa zúčastnil aj predseda rimavskosobotského klubu Jaroslav Dóbi. Napriek malej delegácie zo slovenska, si reprezentácia počínalavynikajúco. Tibor Figei si vybojoval v discipline nito (kratky a dlhý meč) zlatú medailu a titul majstra sveta v kategórii dospelych - 1.DAN (čierne pásy). Pre Tibora to už bol druhý titul majstra sveta. Prvý získal ešte v roku 2016 v kyu kategórii (nižšie pásy). Po zisku striebornej medaily v máji na ME v Bielorusku je to jeho druhá veľká medaila medzi tzv. profesionalmi. Celkovo má Tibor už 11 medailí zo Svetových a európskych súťaží.
Laura Dávidová si tiež viedla výborne, keď vybojovala 2 bronzové medaile. Jednu v kategórii žien a
druhú v otvorenej kategórii chlapcov a dievčat. Pre Lauru to bola už jej 3 a 4 veľká medaila. Minulý rok vybojovala tiež v Tokiu na Majstrovstvách sveta bronzovú medailu a predtým v roku 2017 dokonca  zlatú na Majstrovstvách Európy v Taliansku. V jej kategórii bojovalo teraz  vyše 30 sportovcov. Figei mal vo svojej 24 športovcov, prevažne ázijskeho pôvodu. Každý z nich mohol štartovať v 2 disciplínach a v súbornom cvičení.

Na začiatku turnaja 44. Majstrovstiev Sveta sa Figeimu dostala veľká pocta , keď ho vybrali ako účastníka ukážkoveho (demo) boja spolu s najlepšími chanbaristami z celeho sveta. Bolo ich 10. Počas turnaja bol Figei vybratý aj ako rozhodca na finále timov v kihondose (kata).
Tieto majstrovstvá hodnotím veľmi pozytívne, keďže sme vybojovali dvaja až tri medaile, dokonca jednu zlatú. Potvrdili sme týmto výsledkom, že chanbara na Slovensku ide správnym smerom a reprezentanti dosahujú už niekoľko rokov výborné výsledky. Tento rok sme už ukázali , že sme schopný sa pomaly etablovať aj medzi čiernymi pásmi (tzv. profíkmi), kde je veľmi ťažké siahnuť na medailu, nie ešte na titul. Laura Dávidová už vo svojich 15 rokoch dokazuje, že patrí nielen medzi špičku vo svojej kategórii, ale už aj v kategórii žien v nižších pásoch. Dôležité budú nasledovné 2,3 roky pre ňu, aby sme ju posunuli o jednu úroveň ešte vyššie, aby zvládla prechod medzi ženy s čiernymi pásmi (DAN-kategória). Tieto majstrovstvá nám ale aj ukázali, načo musíme ešte s Laurou pracovať. Myslím si, že to čo sme dosiahli hraničí s maximumom“ uzavrel na koniec reprezentačný tréner Slovenska. Stihli sme si pozieť aj rôzne pamiatky, pozoruhodnoti, ktoré sa nachádzajú v Tokiu, takže aj z tohto hľadiska sme urobili maximu.
Figei a Dávidova majú za sebou fakt dobrú sezónu. Figei okrem tychto majstrovstiev získal prednedavnom na M-SR 4 zlaté medaile, Davidová 3 zlate a 2 strieborné a titul Grandšampiónky. Na Majstrovstvách Poľska si Figei vybojoval 4 medaile (1 zlatú) a Dávidova dokonca 3 zlaté a bola vyhlásená za najlepšiu chanbaristku vo svojej kategórii.
Okrem tohto sa zúčastnili Falconisti túto sezónu aj majstrovstiev Česka a vybojovali niekoľko prvých miest a ziskali aj titul najlepšieho klubu  na Slovensku za rok 2019.

Poďakovanie patri trenerom, sponzorom, mestu Rimavská Sobota, rimavskosobotskému Falconu, SACHAN a usporiadateľom tychto majstrovstiev - ISCA SPOCHAN